Коли дружити складно
Сором’язлива дитина. Намагайтеся зробити так, щоб вдома дитина почувала себе впевнено, не критикуйте її та її дії. Проводьте з нею більше часу щоб разом засвоювала нові навички в діяльності і поступово переводьте їх до самостійних. Потрібно збільшити в житті дитини активних ігор ( фізичні тренування відповідно віку, танці, спортивні ігри). Навчайте дитину знайомитися та підтримувати спілкування, розвивайте у дитині якості що найбільше цінують однолітки.
Настирлива дитина. Якщо дитина віддає свої іграшки, намагаючись купити дружбу, чи вимагає від друзів надто багато, можливо, вона має порушення самооцінки. Не використовуйте подарунки, щоб проявити свої почуття до дитини. Розповідайте що кожна людина має свої кордони і потребує поваги, що пріоритетом взаємодії та спілкування має виступати ввічливість.
Агресивна дитина. Зазвичай за агресивною поведінкою ховається невпевненість у собі, невміння адекватно висловлювати власні почуття. Аби допомогти дитині , покажіть як слід реагувати на конфліктні ситуації, та посильте її віру в себе та прояви вашої любові до дитини.
Жадібна дитина. Нерідко дорослим настільки важливо продемонструвати настільки великодушна їхня дитина, що вони забирають для цього найдорожчі для неї речі. Не змушуйте дитину ділитися, якщо вона не хоче. Не лякайте коли вона не слухається що заберете щось для неї важливе. Пам’ятайте, і діти, і дорослі схильні сприймати те, що їм належить як частину себе, і не люблять віддавати цінні для них предмети.
Навчайте дитину звертати увагу на почуття та переживання друзів. Хваліть її за поступки і добрі вчинки.
Навчаємо дружити:
· Навчить дитину знайомитися.
· Демонструйте привабливість дружніх взаємин на власному прикладі.
· Організуйте для дітей простір для спілкування та ігор.
· Не відмовляйте коли дитина хоче запросити друга в гості.
· Запитуйте дитину як у неї справи з друзями.
· Дайте дитині змогу обирати друзів самостійно.
· Допомагайте щоб дружба мала позитивний характер.