top of page

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗДО комбінованого типу № 182 ЗМР

за дистанційного формату освітнього процесу

Освітній процес в умовах воєнного стану орієнтований, перш за все, на створення безпечних умов навчання. Надважливим є визначення правил поведінки здобувачів освіти під час навчання з використанням технологій дистанційного навчання та їх обов’язкове дотримання.

Враховуючи особливості дітей дошкільного віку під час організації освітнього процесу в дистанційному форматі, такі заняття, у разі згоди батьків, з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводяться не більше 10 хвилин, старшого дошкільного віку — 15 хвилин.

Рекомендації батькам вихованців:

1. Співпрацювати з педагогічними працівниками ЗДО щодо організації освітнього процесу дітей дошкільного віку в дистанційному форматі в умовах війни.

2. Підтримувати зв’язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров’я дитини.

3. Відстежувати негативні наслідки пережитих психотравмуючих подій. Вони можуть проявлятися не одразу, тому дорослі, вихователі та батьки, мають постійно стежити за психоемоційним станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги. Необхідно звертати увагу на збудливість, тривожність, агресивність, заглиблення в себе. Також слід уважно стежити за здоров’ям дітей, зокрема сном, апетитом, настроєм, частотністю вередування, наріканнями на головний біль тощо. Такі показники загального стану здоров’я дітей переважно є об’єктивними показниками втоми, перевантаження, хвилювання, страхів та проявами наслідків психотравми.

4. Пам’ятати, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною є запорукою її успішного подальшого майбутнього. Для дітей надзвичайно важливо відчувати повну емоційну присутність батьків. З цією метою можна послуговуватися матеріалами, які розміщені на платформі розвитку дошкільнят НУМО, а також на сайті МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими. Пам’ятати, що педагоги завжди готові до співпраці з питань виховання, розвитку дитини і надання необхідної професійної допомоги, не зволікати й звертатися до них за порадами та рекомендаціями.

5. Дотримуватися режиму дня, звичних ритуалів, що допоможе дитині встановити зв’язок не лише з минулим, а взагалі з життям та безпекою.

6. Сприяти формуванню у дітей навичок безпечної поведінки, використовуючи рекомендовані онлайн матеріали та відео, підготовлені МОН, ДУ «Український інститут розвитку освіти», ЮНІСЕФ. (Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного станую. Додаток до листа МОН № 1/3845-22 від 02.04.22 року).

- Навчаємось за розкладом. (Гнучкий розклад, цілодобовий доступ до освітньої платформи, вільний вибір часу роботи з матеріалами)
- Приєднуємось на заняття вчасно.
- На аватарці фото вихованця, нік – його ім'я та прізвище.
- Вмикаємо мікрофон і камеру.
- Якщо педагог просить відповісти конкретній дитині, то включіть мікрафон і дайте відповідь. Відповідати тільки з дозволу педагога!

- Як тільки починається заняття, мікрофон вимикаєте, і не вмикаєте, поки педагог не попросить. Приєднавшись до відеозаняття, включіть камеру і виключіть мікрофон! 
- Беремо участь у діяльності групи.
- Виконуємо завдання онлайн-заняття.

- Дотримуємось культури спілкування: не перебивати педагога, інших дітей, бути ввічливим з усіма учасниками освітнього процесу.

- Повідомляти педагога у разі необхідності залишити заняття.

- За непередбачуваних обставин (зникнення інтернету, світла) самостійно виконувати завдання, за потреби консультуватись з педагогом.

У разі увімкнення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення педагог припиняє заняття та повідомляє дітям про тривогу. Учасникам освітнього процесу пропонується прямувати до безпечного місця і перебувати там до скасування тривоги.

- Після відбою тривоги продовжується заняття з урахуванням необхідного корегування, зокрема шляхом внесення змін до календарно-тематичних планів у межах розкладу навчальних занять.

(Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.09.2020 за № 941/35224 👉 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0941-20#Text )

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗДО комбінованого типу № 182 ЗМР 

 

- Поважати людську гідність і професійну честь працівників закладу дошкільної освіти. Виявляти до них повагу.
- Неприпустимо розмовляти у закладі ненормативною лексикою та підвищеним тоном будь з ким — батьками, дітьми, працівниками.  
- Поважати гідність своєї дитини та інших дітей.   
- Своєчасно приводити дитину до закладу. Ранковий прийом з 7.00 до 8.30 та забирати до 17.30. Про можливе запізнення у ранкові години попереджати завчасно.
- Якщо Ви привели дитину під час проведення ранкової гімнастики, вам слід дочекатися, коли діти вашої групи повернуться з ранкової гімнастики і передати дитину вихователю. Неприпустимо залишати дитину саму у приміщенні групи.
- Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів.  Повинна бути чиста нижня білизна. Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити. Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і одягатися.
- Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.
- Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, скляні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.
- У шафі дитини мають бути гребінець та носова хустинка, а на верхньому одязі — петелька. Також у дитини має бути змінне взуття та одяг.

- Приводити  здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
- Про відсутність дитини через хворобу або сімейні обставини та прихід її після відсутності обов’язково попередити заздалегідь. Адже завідувач дошкільного навчального закладу затверджує меню та кількість дітей на харчування за даними попереднього дня.
- Про відсутність дитини через інфекційне захворювання терміново повідомити до закладу з метою термінової обробки групового приміщення та запобігання захворюванню інших дітей.
- Вихователь зобов’язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, подряпин, конюктевиту і ін.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).
- Якщо під час ранкового прийому  у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані забрати дитину із садка та звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
- Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину до закладу, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до закладу саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.
- Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забирати дитину із закладу. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.
- Вихователь не має права віддавати дітей із закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.
- Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).
- З метою збереження життя і здоров’я дітей, запобігання травматизму заборонено пересуватися на транспортних засобах територією закладу дошкільної освіти та приходити з будь-якими домашніми тваринами.
- Виконувати рекомендації педагогічних та медичних працівників закладу щодо розвитку, виховання, зміцнення здоров’я дитини та її гігієни.

Під час складання правил використано: Закон України «Про дошкільну освіту», Положення про заклад дошкільної освіти, Інструкція з організації охорони життя і здоров’я дітей в дитячих дошкільних закладах.

bottom of page