Пластикові контейнери для іграшки від шоколадних яєць можна використовувати для різноманітних розвиваючих ігор.
Гра на розвиток звукової чутливості. Якщо наповнити кілька контейнерів різними наповнювачами (крупи, цукор, макарони, горох, ґудзики, помпони, камінці), то можна потім на слух намагатися визначити, в якому з контейнерів що знаходиться. Крім того, таким чином можна порівняти різноманітні звуки і закріпити поняття “дзвінко” – “глухо”, “голосно” – “тихо”.
Гра на сортування. Пофарбувавши контейнери в різний колір можна сортувати різноманітні ґудзики, помпони і взагалі все те, що є в наявності різних кольорів. А якщо використати ще і пінцет для розвиваючих ігор, то і розвиток дрібної моторики забезпечений. Ще варіант гри. Мета: розкласти насіння / плоди в контейнер з відповідним малюнком. Для цієї гри можна приготувати насіння соняшнику, гарбуза, гороху, квасолі, каштани і жолуді. Потім треба роздрукувала картинки-асоціації (підказки) і приклеїти на контейнери. Дитині треба тільки підібрати правильну насінину до малюнку.
Гра на знайомство з цифрами і рахунком. Пронумерувавши контейнери можна складати в них таку кількість предметів, щоб було відповідно цифрі, яка зображена.
Гра на розвиток відчуття маси тіла. Наповнивши кожен контейнер різним числом однакових предметів можна розставити в ряд за зростанням / спаданням ваги контейнерів (для цього предмети треба додавати не по одній, а так, щоб різниця у вазі була відчутна, але неочевидна). Крім того, ці ігри допоможуть закріпити математичні поняття “більше” – “менше”, “зростання” – “спадання”.
Ігри “Меморі” і “Знайди пару”. Зробивши по парі контейнерів з однаковим наповнювачем, можна грати в ігри “знайди пару” і “меморі”. При цьому тренувати не тільки слух, але і пам’ять.
Різноманітні творчі поробки. Бджілка, рибка, гусінь, курча, жабка – це далеко не повний список того, що можна зробити з цих контейнерів. Додавши пластилін, фарбу, гофрований папір, фольгу, помпончики можна створити справжні витвори мистецтва.